Atak
Rozbieg, wyskok, uderzenie, lądowanie.
Blok
Dojście wzdłuż siatki, wyskok, blokowanie.
Blok
Przygotowanie, obserwacja, wyskok, blok nad polem gry przeciwnika.
Odbicie dolne
Pozycja rozkroczna, lub rozkroczno-wykroczna, ramiona wyprostowane skierowane w dół, dłonie jedna w drugiej, kciuki złączone, w fazie podania wyprost nóg i niewielkie uniesienie wyprostowanych ramion.
Rzut siatkarski
Obrona rzutem w przód po dojściu.
Odicie górne
Faza przyjęcia: stopy ustawione rokrocznie lub rozkroczno-wykrocznie, nogi ugięte, tułów nieznacznie pochylony, ramiona uniesione, nieznacznie zgięte w stawach łokciowych, palce proste i rozstawione.
Faza podania: rozpoczyna się od momentu kontaktu z piłką, jednoczesny wyprost nóg i ramion.
Odbicie górne
Zakończenie fazy podania: ramiona i nogi wyprostowane, nadgarstki rozluźnione.
Odbice górne
Ustawienie ramion i dłoni: ramiona uniesione, zgięte w stawach łokciowych, kontakt z piłką z przodu tuż ponad głową. Dłonie o palcach prostych i rozstawionych, skierowane do siebie kciukami i palcami wskazującymi, nadgarstki zgięte grzbietowo, kontakt z piłką mają wszystkie palce.
Zagrywka
Ustawienie przodem do siatki w pozycji rozkroczno-wykrocznej, stopy na szerokość bioder, tułów i nogi wyprostowane. Równocześnie z podrzutem, niewielkie ugięcie nóg, odcgylenie tułowia do tyłu i zamach ramienia łukiem, górą w tył. Uderzenie nad barkiem ramienia uderzającego, wewnętrzną częścią usztywnionej dłoni, palce złączone, ramię wyprostowane w stawie łokciowym. W fazie uderzenie następuje wyprost nóg.